Søg
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Indlæg
Sider
Field Groups
Kunder
Fields
Hvem er vi?

Personale

Brejninggaard har en medarbejdergruppe, som lever og ånder for de unge menneskers liv og udvikling. For medarbejderne ville livet ikke være det sammen uden Brejninggaard og alle de unge mennesker.

Birthe Nørkjær
Lærer i Team9. Underviser i dansk, tysk og kulturfag. Inklusionslærer.
birthe@brejninggaard.dk
Rasmus Skaaning
Lærer i Team 10. Underviser i Matematik, Innovation og MakerSpace, PowerTumbling, Fagforløb10
skaaning@brejninggaard.dk
Annebeth Lindved Grell
Timelærer. Underviser i TeamGym og gymnastik
annebeth@brejninggaard.dk
Søren Astrup
Lærer i Team10. Underviser i spring, TeamGym og fælles- og opvisningsgymnastik samt matematik
Christina Meyer
Lærer i Team 10. Underviser i rytme, dans, fælles- og opvisningsgymnastik samt engelsk
christina@brejninggaard.dk
Lise Lindved
Timelærer. Rytmisk træner i TeamGym.
Mikael Nissen
Lærer. Underviser i Spring, Tumbling og TeamGym og idræt
mikael_nissen@brejninggaard.dk
Rasmus Kloch
Lærer i Team9. Underviser i spring, TeamGym, fælles- og opvisningsgymnastik samt naturvidenskab
Kristian Grell
Forstander. Underviser i Dansk, Projektledelse og GymCulture
kristian@brejninggaard.dk
Morten A. Henneberg
Pædagogisk afdelingsleder. Underviser i matematik i Team9 samt Outdoor og fodbold
morten@brejninggaard.dk
Ralph Enghoff Jensen
Studievejleder og lærer i Team 10. Underviser Engelsk, Projektledelse og Tumbling
ralph@brejninggaard.dk
Line Dueholm
Lærer. Underviser i Team 9 Engelsk, Tysk, kokkeri og girlscorner
line@brejninggaard.dk
Malene Partsch Lykke
Lærer i Team 9. Underviser i dansk og kulturfag
malene@brejninggaard.dk
Benjamin Stræde
Administrativ afdelingsleder. Underviser i matematik i Team10, Projektledelse, GymCulture og boldspil
benjamin@brejninggaard.dk
Trine Gindeskov Andersen
Lærer i Team10. Underviser på cykellinjen, i crossfit og løb samt bagning
trine@brejninggaard.dk
Hanne Bech
Køkkenleder
hanne@brejninggaard.dk
Inge Nielsen
Køkkenassistent
inge@brejninggaard.dk
Dorte Holm Madsen
Køkkenmedhjælper
dorte@brejninggaard.dk
Heidi Laugesen
Køkkenmedhjælper
heidi@brejninggaard.dk
Karsten Sommer
Pedel
karsten@brejninggaard.dk
Anita Juhl Høj
Sekretær
mail@brejninggaard.dk
Thue Ingemann
Lærer. Underviser i spring og fodbold
Martin Pilgaard
Lærer og medieansvarlig. Underviser i Medie, PowerTumbling, Spring og TeamGym. Billed- og filmansvarlig
pilgaard@brejninggaard.dk
Cecilie Skov
Lærer i Team 9. Underviser i rytme, dans, fælles- og opvisningsgymnastik samt engelsk
Andreas Jørgensen
Lærer Underviser i Team10 i dansk og engelsk samt Design, Innovation og MakerSpace
andreas@brejninggaard.dk
Claus Sørensen
Lærer. Underviser i musik, sammenspil, kor, solosang, klaver og guitar