Søg
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type
Indlæg
Sider
Field Groups
Kunder
Fields
Hvem er vi?

Personale

Birthe Nørkjær
Lærer i Team9. Underviser i dansk, tysk, kulturfag og fodbold
birthe@brejninggaard.dk
Rasmus Skaaning
Lærer i Team 10. Underviser i Matematik, Innovation og værksted, Projektledelse, Spring og Fagforløb10
skaaning@brejninggaard.dk
Annebeth Lindved Grell
Timelærer. Underviser i TeamGym og gymnastik
annebeth@brejninggaard.dk
Søren Astrup
Lærer i Team9. Underviser i spring, TeamGym og fælles- og opvisningsgymnastik samt Naturvidenskab
Christina Meyer
Lærer i Team 9. Underviser i rytme, dans, fælles- og opvisningsgymnastik samt engelsk
christina@brejninggaard.dk
Lise Lindved
Lærer i Team10. Underviser i Rytme, dans, TeamGym, Pigespring, opvisnings- og fællesgymnastik samt engelsk
Mikael Nissen
Lærer. Underviser i Spring, Tumbling og TeamGym
mikael_nissen@brejninggaard.dk
Rasmus Kloch
Lærer i Team9. Underviser i spring, fælles- og opvisningsgymnastik samt naturvidenskab
Kristian Grell
Forstander. Underviser Dansk, Projektledelse og GymCulture
kristian@brejninggaard.dk
Morten A. Henneberg
Pædagogisk afdelingsleder. En del af skoleledelsen og underviser i matematik, Outdoor og fodbold
morten@brejninggaard.dk
Ralph Enghoff Jensen
Studievejleder og lærer i Team 10. Underviser Engelsk, Projektledelse og Tumbling
ralph@brejninggaard.dk
Line Dueholm
Lærer. Underviser i Team 9 Engelsk, Tysk, kokkeri og girlscorner
line@brejninggaard.dk
Malene Partsch Lykke
Lærer i Team 9. Underviser i dansk og kulturfag
malene@brejninggaard.dk
Benjamin Stræde
Administrativ afdelingsleder. En del af skoleledelsen og underviser i matematik, Projektledelse, GymCulture og Håndbold
benjamin@brejninggaard.dk
Trine Gindeskov Andersen
Lærer i Team10. Underviser i adventurerace/crossfit og løb og bagning.
trine@brejninggaard.dk
Thomas Ravnsbæk Pedersen
Lærer i Team9. Underviser i musik, instrumental, sang, matematik og naturvidenskab
thomas@brejninggaard.dk
Hanne Bech
Køkkenleder
hanne@brejninggaard.dk
Inge Nielsen
Køkkenassistent
inge@brejninggaard.dk
Dorte Holm Madsen
Køkkenmedhjælper
dorte@brejninggaard.dk
Heidi Laugesen
Køkkenmedhjælper
heidi@brejninggaard.dk
Karsten Sommer
Pedel
karsten@brejninggaard.dk
Anita Juhl Høj
Sekretær
mail@brejninggaard.dk